П'ятниця, 28.02.2020, 16:38 | Вітаю Вас Проходивповз | Реєстрація | Вхід

Каталог статей

Головна » Статті » Історія

Прапор Нової Каховки
14 вересня 2010 року на черговій сесії Новокаховської міської ради було затверджено проект прапору нашого міста. Автор прапору - Ракіцькій Максим Васильович, мешканець міста Вижниця Чернівецької області. Він став переможцем конкурсу, ініційованого міськрадою ще у грудні 2009 року. Конкурсною комісією було розглянуто 97 проектів, які тепер передані на постійне зберігання до Музею історії міста.
 
Прапор міста Нова Каховка являє собою прямокутне полотнище зі співвідношенням ширини до довжини 2:3, що поділяється посередині горизонтальною хвилястою смугою. По центру полотнища розташовано офіційний герб міста.

Прапор містить в собі два значення: смислове та кольорове.

Верхня частина прапору жовтого кольору. Будучи одним з кольорів державного українського прапору, він символізує собою золоте жито українських ланів. Але основне значення цього кольору на прапорі Нової Каховки полягає в тім, що місто стоїть на Олешківських пісках, що є найбільшим піщаним масивом у Європі. На час будування міста піски створювали непридатну для життя людини пустелю. Завдяки першобудівникам нового міста, води Дніпра створили такий зелений оазис, що неофіційно місто отримало друге ім’я, а саме: «Перлина Таврійських степів».
Блакитна хвиля несе у собі образ річки Дніпро, силу хвиль якої стримує величне надбання новокаховчан – гідроелектростанція - це основний елемент початку існування міста.

Блакитні промені в нижній частині прапору символізують струмки, які нібито обіймають річкове місто. Свого часу саме вони дали назву селу Ключове, на місці якого у середині минулого сторіччя і було побудоване місто Нова Каховка.
Білі промені, що перекреслюють нижню блакитну частину прапору, наче переліковують одинадцять населених пунктів. що розташовані на території Новокаховської міської ради, та символізують собою промені світла, невинності та чистоти помислів жителів міста. Омиваючись водами річки Дніпро вони надають віру в справдження світлих мрій, надію на щасливе майбутнє.
 


Категорія: Історія | Додав: Редвіс_Сай (09.10.2010)
Переглядів: 1137 | Теги: символіка, нова каховка | Рейтинг: 4.0/4
Всього коментарів: 0
avatar