Четвер, 20.06.2019, 02:45 | Вітаю Вас Проходивповз | Реєстрація | Вхід

Вулиця Букіна - Новокаховський форум

[ Нові повідомлення · Учасники · Правила · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Новокаховський форум » Нова Каховка - місто-сад » Прогулянки містом » Вулиця Букіна (улица Букина)
Вулиця Букіна
Редвіс_СайДата: Понеділок, 23.08.2010, 20:43 | Повідомлення # 1
Red Wolf
Група: Адмін
Повідомленнь: 271
Репутація: 4
Статус: Офлайн
Букіна-стріт

3.3 км

Найдовша та, на думку багатьох, найнудніша вулиця міста. Це не правда, оскільки цікаве є усюди, варто лишень відірватися від смартфона і роздумів всіляких, та подивитися навколо. Втім кожен визначає для себе, які вулиці йому подобаються, які ні. Тож не будемо влаштовувати вулицесрач, а краще пройдемося цією вулицею.

Історична довідка - вулицю названо на честь Миколи Букіна - учасника Другої світової та електрика на будівництві Каховської ГЕС, проживаючого у бідинку Карла Маркса 36. Про нього навіть оповідання є - ґугліть "Зоряний дощ над полем бою". А до 1977 року, вулиця звалась Високовольтною. Такі от справи.

На відміну від трохи менше ніж усіх новокаховських вулиць, Букіна-стріт забудована лише з одного боку, через що будинкі мають лише чітні номери, хоча є одне виключення - ХМЕС за адресою "Букіна 1", про що мало хто знає. За адресою Букіна 4 стоїть звичайна на перший погляд, житлова п'ятиповерхівка, але усі новокаховчане знають, що знаходиться на першому поверсі. Втім якщо ви немісцевий, то повідаю вам цю таємницю - там психо-неврологічний диспансер, тобто дурдом, думка жителів будинку з дурдомом на жаль невідома, але оскільки він там з радянських часів, то скоріш за все позитивно-пофігістична.

Всередині масивів хрущовок, височіє десятиповерхівка, з неї можна помилуватися краєвидами на місто, але кожен раз жителі якось раптово проявлять громадську свідомість і зачиняють броньовані двері із кодовим замком, тож кіна не буде краєвидів не нафоткано, сум-журба

За невеличкою кафешкою, біля якої уночі краще не ходити, та черговою п'ятиповерхівкою, у якій автомагазин, можна помилуватися Колізеєм - не тим де гладіатори билися, а тим, де школота м'яча ганяє. Колись це було щось на шквалт міністадіону, але оскільки він не єгипетський, то час його не шкодував, і зараз це вельми мальовничі руїни, що порослі колючками. Хоча улітку там доси м’яча ганяють.

Далі вулицею розташована невелика будівля новокаховського Центру зайнятості. Це одна з тих небагатьох установ, чия робота під час економічної кризи навіть збільшилася (на відміну від зарплат працівників). Центр доволі охайний, плиточкою тротуари викладені, уночі ліхтарі світяться, але звичайному громадянину користі від нього не дуже. За Центром, углиб від вулиці, чергова п'ятиповерхівка (їх буде ще over 9000, тож звикайте), у ній одна з багатьох у місті, приватних стоматологічних клінік (речення на правах реклами). Ще десь посеред п'ятиповерхівок дитсадок є, але, сподіваюсь, ті хто це читає вже не у тому віці аби ним цікавтися, тож полетіли далі

Далі перша дев'ятиповерхівка на вулиці. Завжди цікавило - чому совки будували лише п'яти- та дев'ятиповерхівки? Не шести- і десяти- чи восьми-, а саме з такою кількістю поверхів. У них "5" та "9" священними числами були? Як би там не було, але не всім подобається ідея будування у місті нових п'ятиповерхівок, от якби намагалися збудувати двадцятиповерхівку, це було б епічно і усім сподобалося, гарантую. За дев'ятиповерхівкою знову купа п'ятиповерхівок, стоять прямокутником, як і там, де десятиповерхівка була. Тільки тут нічого усередині нема - місце забронювали, але використати не встигли, тож тут просто пісок.

Після ще однієї дев'ятиповерхівки, вздовж вулиці простягається п'ятиповерховий будинок із кровельним магазином та Центром терапії ока. Раніше на цьому місці була аптека з оптикою, будинок так і звали "дім з аптекою і оптикою" (деякі слоупоки і зараз так називають). Ще раніше, уздовж вулиці простягалися товсті та подрипані труби центрального опалення, але після його епічного випилювання, стали непотрібними, були випиляні та перевезені у Старе місто, де з них склали нову опалювальну лінію. А на Букіна, завдяки цьому, звільнилося over 9000 квадратних метрів вільної площини, яка тільки й чекає, щоб її забудували чимось та перетворили вулицю на більш веселішу та жвавішу. Щоправда забудовувати не квапляться, може ще не знають? У подвір’ї цього будинку стоїть понура п'ятиповерхівка чешського проекту, робити тут нема чого, тож йдемо далі. Хоча щодо нецікавості я поквапився, бо саме тут можна побачити єдину на вулиці семиповерхівку! Хоча її вже будували українці, у 90х, тому й архітектура краща за хрущовську. Також углибині кварталів розташована дитяча бібліотека, де завжди раді новим читачам, а читачам же нагадую, що паперові книжки не треба заряджати і вони не дратуватимуть вас виринаючими вікнами зі спамом.

Далі, чергова дев'ятиповерхівка, 1978 року випуску. Якщо вірити написам на дажу, будинок почали будувати у 1977, тобто за рік совкові будівельники запиляли одну дев'ятиповерхівку, за цей час китайські запіляли би двадцатиповерхівку, такої ж якості. За нею стоїть п'ятиповерхівка із магазином ПП "Славутич". Що йому більше за все треба, це тотальний ремонт та переобладнання на сучасний мінімаркет, замість існуючої понурості, яку намагаються розчинити. З іншого боку, це один з небагатьох магазинів зі старим дизайном, тому можливий варіант збереження дизайну як історичний. За ним ми виходимо на перехрестя Букіна з Першотравневою. Якщо вас не лякає можливість побачити купу куп хрущовок, не звертайте нікуди, а йдіть прямо.

Дитячий та кондитерській магазини, де можна попити кави, містяться на першому поверсі п'ятиповерхівки (як мені вже замахало це слово писати). Власно кажучі далі буде не набагато цікавіше для більшості любителів тулитися в екрани мобілок. Після перехрестя з вулицею Піонерською, можете висказати свою думку щодо рожевого будинку з синіми балконами. Чесно кажучі невідомо що краще - обшарпаний гуртожиток, що був там раніш і якій не виділявся за тополями, чи це яскраве-рожеве з синім. Втім на даний момент рожеве вицвіле і не ріже око, як на момент перебудови, та й покоцані тополі відросли, тож будинок цілком собі норм, як для міста нашого рівня.

За черговим паком п'ятиповерхівок можна знайти "ЖЕК-1" з паркінгом для місцевих. Радощів він нам не принесе (чесно кажучі, радощів він не приносить нікому), тому мандруймо далі. Гибоко забив на працюючі аби як світлофори, переходимо перехрестя з вулицею Горького. Якщо ви хочете купити вікна, то звертаймо до зеленої п'ятиповерхівки і шукаймо там відповідний шоп. Якщо вікна вже купили, то йдемо далі, повз п'ятиповерхівку (треба якось придумати скорочення) зеленого кольору. У НК 5 зелених будинків, але коли новокаховчанин каже "це біля зеленого дому", він має на увазі саме цей, під номером 60.

Далі, після купи різнокольорових п'ятиповерхівок різного ступеня брутальності, автомийці і гаражів, височіє дев'ятиповерховий будинок, відомий серед новокаховчан як "червоний дім". Червоного там менше 20% від загальної площі стін, втім усім начхати. За ним є ще одна дев’ятиповерхівка, але на фоні "імєнітого собрата" вона не виділяється.

За ним починається не найбезпечний район Нової Каховки, щоправда останнім часом ситуація покращалася, та нехай вас не бентежать усі ці сучасни будівлі - за ними ви знайдете суворі хатки, з мешканцями яких краще не сперечатися (якщо це не бабка на лавочці). Але ми ж туди не поліземо, егеж? Пам'ятаєте рожевий будинок? То був приклад як не треба фарбувати рожеві будинкі. А тут є приклад як треба фарбувати рожеві будинкі. Цей район, де сходяться аж до перетинання, вулиці Букіна і Дзержинського, між якими роскинулися масиви п'ятиповерхівок, взагалі контрастний - нові будівлі, сучасний дизайн, охайні подвір'я, ряди припаркованих тойот і нісанів, а з боку Дзержинського - облуплені гостинки, з вибитими де-не-де вікнами, купами сміття і місцевих пацанів та іншіми "цікавостями". Контрастність є й у одному з будинків на Букіна - дві третини його перебудовані і квартири продаються, а одна третина ще шокує своєю суворістю, як зовнішньою, так і населення. Ідеальний варіант, це переселити їх до відремонтованої частину дому та зробити весь будинок однім цілим, але ж хазяїн дому не хоче займати квартири, які краще продати й отримати профіт, а жителі звісно не хочуть переїджати бо уперті. Ну щож - поживемо - побачимо. Також, якщо ви зголодніли, то у цьому районі можна зайти до "Бургер Смайлу" і купити там бургера. Обережно, голуби-гопи, не залишайте ваші бургери без нагляду!

Взагалі-то це й усе. Ні, вулиця ще простягається далеко-далеко, але там вже нічого цікавого немає, до того ж далі вулиця незаасфальтована, а пхатися пісками до самого кінця (останній будинок під номером 134) не дуже весела перспектива, тож зупинимося вже тут.

Якщо ви не житель НК і не були у нашому місті, вам напевне цікаво, що на іншому боці. А на іншому боці так звана зона відчуждення під високовольтні опори. Це виглядає як величезна територія, що заросла усім чим тільки можна, із численними доріжками. Там вигулюють собак, підривають петарди, випасають кіз, сплять бомжі та зимою зрідка грабують коровани робітників, що повертаються додому увечері. Паралельно вулиці Букіна, тільки з іншого боку цієї зони, пролігає вулиця Довженко, там відповідно усі дома мають нечітні номери і життя не дуже активне - якщо на Букіна п'ять барів, то там жодного. Відчуваєте різницю? А загалом вулиця затишна та спокійна (не уночі і не наприкінці), трафік низький, щоправда ночами частенько байкери ганяють та фури їздять, але це нечасто. Інколи проїджають лайнери, та зупиняються біля сміттярок, мабуть для контрасту. Спальний район, такий спальний. Welcome!


Повідомлення відредагував Редвіс_Сай - П'ятниця, 10.07.2015, 16:00
 
Новокаховський форум » Нова Каховка - місто-сад » Прогулянки містом » Вулиця Букіна (улица Букина)
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук: